Skambinkite mums: +370 687 26199
Rašykite mums: info@jub.lt

 

Kodėl vanduo, bet ne tirpiklis

 

Naujos kartos akriliniai dažai yra labai atsparūs atmosferos poveikiui ir turi ilgesnį tarnavimo laiką, nei įprasti akriliniai dažai tirpiklio pagrindu. Jiems džiūstant vyksata polimerinių dalelių koalescencija, kurios dėka susiformuoja tankus dažų sluoksnis, saugantis medienos paviršių nuo nepageidautinų veiksnių.

Džiūstant įprastiems akriliniams dažams tirpiklio pagrindu, pirmiausia išgaruoja tirpiklis, tik po to vyksta polimerizacija. Alkidinės dangos nuolat sąveikauja su deguonimi ir yra chemiškai aktyvios. Laikui bėgant jos darosi vis trapesnės ir skilinėja. Ypač jų viršutinis sluoksnis. Dėl to jas reikia dažnai atnaujinti. Įprastų akrilinių dažų rišiklis yra mažiau atsparus UV spinduliams ir neelastingas. Dėl medienos savybės plėstis arba trauktis veikiant temperatūrai jis tampa nebeefektyvus ir nebeatlaiko tempimo apkrovų.

Šiuolaikiški akrilinių dažų rišikliai yra žymiai elastingesni ir atsparesni UV spinduliams.

Akrilinės dervos  laikui bėgant keičia spalvą - geltonuoja, o JUBIN dažai laikui bėgant savo spalvos nekeičia.

JUBIN produktų džiūvimo laikas yra nuo 4 iki 6 valandų vienam sluoksniui. Tai leidžia dažymo procesą užbaigti per vieną darbo dieną, tad įrankių valymas yra paprastas: tiesiog nuplauti vandeniu, kai įprastiems alkidiniams dažams reikia skiediklio, kuris papildomai kainuoja irsudėtinga utilizuoti.

Akrilinės dervos modifikuotos įvairiais aliejais  specifinio kvapo. Toks kvapas išlieka ilgai, net po to, kai dažai išdžiūsta. Jis gali būti nemalonus ir dirginti kvėpavimo takus, ypač, kai dažai naudojami interjere. JUBIN produktai neturi specifinio kvapo ir išdžiuvę joneskleidžia.

Europos Sąjungos teisės aktai dėl lakiųjų organinių junginių kiekio produktuose (VOC) riboja produktų, pagamintų tirpiklių pagrindu, naudojimą ir tikimasi, kad vis dažniau bus naudojami produktai pagaminti vandens pagrindu. JUB gaminami produktai atitinka keliamus reikalavimus ir JUBIN prekių grupė yra šiuolaikiška bei tausojanti aplinką.

Raktiniai žodžiai: Ekologiški, Saugūs, Medienos apsauga

 

 

Individualūs sprendimai jūsų namams !