Kaip uždažyti labai teplias ir sunkiai pašalinamas dėmes?
Mūsų gyvenamojoje erdvėje neretai atsiranda dėmių, kurių nepavyksta nuvalyti ar užmaskuoti įprastomis priemonėmis. Dažnai tokios dėmės, kaip vyno, nikotino, aliejaus, kavos, vaisių sulčių, spalvotieji pieštukai ir daug kitų lieka po mūsų pačių veiklos arba po užliejimo, gaisro ar kitų nelaimingų atsitikimų.
Šių dėmių cheminė sudėtis dažniausiai yra neaiški ir neretai jos būna giliai įsiskverbusios į pagrindus. Kai mes bandome jas uždažyti įprastais vandens dispersiniais dažais, jos kontaktuodamos su vandeniu skverbiasi į dažų plėvelę ir tampa matomos, gadindamos bendrą estetinį vaizdą, nepriklausomai nuo spalvos intensyvumo ar dažų sluoksnių skaičiaus.
Kaip uždažyti tokias dėmes?
Prieš dažant reikia įsitikinti, kad paviršius yra tvirtas ir sausas, be dulkių, nepažeistas mechaniškai, nėra blogai besilaikančių dažų. Visas dėmes, kiek įmanoma, reikia pašalinti. Jei senų dažų paviršius yra tvirtas, bet porėtas ar dažų plėvelės storis netolygus, rekomenduojame paviršių gruntuoti Akril emulzija arba JUPOL Gold dažais, praskiestais švariu vandeniu santykiu 1:1. Tai užtikrins tolygų dažų džiūvimą, bei pagerins jų sukibimą su senu pagrindu. Jei paviršius yra pažeistas, jame yra duobių, įtrūkimų ar kitokių defektų, jį būtina glaistyti JUBOLIN P25 arba JUBOLIN P50 universaliu glaistu.
Kai visi paruošiamieji darbai jau baigti, paviršius galima dažyti JUPOL BLOCK dažais. Dėl unikalios sudėties JUPOL BLOCK dažai uždažo dėmes, kurios lengvai tirpsta vandenyje ar dėl savo cheminės sudėties skverbiasi į įprastų dažų plėvelę. JUPOL BLOCK dažais galima dažyti visą paviršių, o ne tik dėmes. Jiems galima suteikti įvairių pastelinių spalvų atspalvius, pagal JUB spalvų paletes. Norint, kad paviršius būtų nudažytas sodriomis ir intensyviomis spalvomis, siūlome ant JUPOL BLOCK dažų dažyti JUPOL LATEX dažais.
Kaip dažyti JUPOL BLOCK dažais?
JUPOL BLOCK dažais rekomenduojame paviršius dažyti du, o ypač neišvarius ar pažeistus paviršius - tris kartus. Tarp sluoksnių dažymo turi praeiti bent 6 valandos, kai oro temperatūra yra 20oC , o santykinis oro drėgnumas 65%. Volelis turėtų būti ilgo plauko (plaukelių ilgis nuo 18 iki 20 mm), pagamintas iš natūralaus arba dirbtinio kailio, ar sintetinės tekstilės. Dažant teptuku ar purškimo būdu taikyti tinkamą dažų dispersiją. Dažant voleliu naudoti dažymo groteles. Kokybiškam dažymui būtinos tam tikros sąlygos: oro ir pagrindo temperatūra turi būti nuo 5oC iki 35oC, santykinis oro drėgnumas ne didesnis, kaip 80%.
Paviršius yra dažomas nuo vieno kampo iki kito nepertraukiamai. Sunkiai prieinamas vietas dažyti reikia teptuku ar mažyčiu voleliu. Apsauginę juostelę rekomenduojame nuimti iš karto po kiekvieno sluoksnio dažymo arba kai dažai yra pilnai išdžiūvę. Jei JUPOL BLOCK yra pagrindiniai dažai, jais būtina dažyti du kartus. Jei planuojate, kaip pagrindinius dažus naudoti kitus, gali užtekti ir vieno karto.
Parengta pagal inžinieriaus Miha Gašperšič rekomendacijas.